KONST / Litografier / Färglitografi 11796121
*
nr 1179 6121
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Figur. Signerad, numrerad 23/260, motivet: 45x37
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 20:00:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 20:05:06
1
150 kr
18/4 23:08:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson figur färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
nr 1179 6121
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Figur. Signerad, numrerad 23/260, motivet: 45x37
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 20:05:06 | 1 | 150 kr |
18/4 23:08:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson figur färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51